A kreatív fiatalember úgy tervezte meg a kártyákat, hogy azoknak a hátulján elhelyezett egy egyedi azonosítót. A kártya átadását követően az ott található QR-kód vagy URL segítségével könnyedén elérhető a kártyát adó fél profilja, így könnyű kapcsolatba lépni vele. Három kategória közül lehet választani, hogy a személyiséghez, illetve az adott helyzethez legjobban passzoló kártyával lehessen kapcsolatot teremteni. Ezek a kalandvágyók, dicsérők és az eredetiek. Amikor arról kérdezzük Vilmost, hogy miként jött az ötlet, elmosolyodik.
Tovább...A QR-kódot már 2015 óta bevezették, ám 2018-ig csak azokon a csekkeken kell feltüntetni, amelyek teljes megszemélyesítésű sárga, illetve fehér csekkek. Jövőre azonban már a nem teljesen megszemélyesítettekre is rá kell tenni.
A sorbaállás nélküli, egyszerű befizetéshez mindössze le kell tölteni ezt az alkalmazást, beolvasni a kódot, és az online fizetésre alkalmas bankkártyával máris lehet utalni az összeget, ami maximum 290 ezer forintot érhet el.
A QR-kód kötelezővé tétele leginkább a kisebb cégeket érinti újdonságként, ugyanis a nagyobb cégek már korábban is rátették az összes csekkükre.
Tovább...Bővítik és fejlesztik az ellenőrzéseket, valamint védjegyek elterjesztését - sorolta. Példaként említette az
S-QR kód bevezetését a csomagolásokon, melyek a vásárlóknak segítenek a tájékozódásban, valamint az iskolai oktatásban is szerepet kap az élelmiszerek megismerése.
Fazekas Sándor tájékoztatása szerint a 2019-ig tartó kampány forrásigénye kétmilliárd forint, néhány hónap múlva pedig már az eredmények is láthatóak lesznek.
Tovább...Jövőre már a nem teljes kitöltöttségű postai csekkeken is kötelező tartalmi elem lesz a QR-kód, amelyet ezidáig csak a teljesen kitöltött bizonylatoknál kellett alkalmaznia a szolgáltatóknak. A lépés tovább ösztönözheti az állami cég ügyfeleit az online fizetésre.
Tovább...Újranyitott Sanghajban az a kisközért, amelyben eladók nélkül lehet vásárolni. A módszer rendkívül egyszerű: a vevő regisztrálja magát a cég honlapján, majd a boltba csak egy QR-kód leolvasásával tud belépni. Ott, miután összeszedte a neki kellő termékeket a mobiljával, vagy bankkártyájával tud fizetni - írja az ecns.cn.
Tovább...Az ellenőrzés online rendszerben történik, vagyis az internetes felületen megjelenő QR kód, illetve az igazolványok beolvasásakor az ellenőrök azonnali visszajelzést kapnak arról, hogy az adott ügyfél rendelkezik-e érvényes utazási jogosultsággal.
Azokon az autóbuszjáratokon, ahol elsőajtós felszállási rend van érvényben, illetve a metróbejáratoknál és a hajójáratokon
Tovább...Velencei Helytörténeti Egyesület - a Velencei Értéktár Bizottság ötlete alapján - elkészítette a város "20 000 lépés Velencén" című Turisztikai tanösvény leírását. A kód egyszerűen kezelhető az okostelefonokon, QR-kód leolvasóval: csak egy kattintás a mellékelt kódra, máris megjelenik a fotó és a leírás.
Tovább...A szolgáltatás egyébiránt érdekesen működik, hiszen egy külön okostelefonos applikációval kell beolvastatni az esernyő QR kódját, amivel feloldhatjuk annak zárszerkezetét, és így használhatjuk a kis kiegészítőt egy nagyjából 700 forintos alapdíj, illetve óránként 50 forintos használati díj mellett. Hogy a fizetés miként történik, és miért nem lehet a visszavitelig kiterjeszteni a fizetési időszakot, azt nem tudtuk meg, ellenben bizonyára olcsóbb megoldás lenne, mint új, GPS-szel felszerelt esernyőket gyártani.
Tovább...Egy további képernyőn jeleníthetők meg az adott jegyhez vagy bérlethez kapcsolódó részletes adatok: QR-kód; az utas regisztrált okmányán szereplő neve és az okmány típusa, száma; a jegy vagy bérlet rövidítése, sorszáma, érvényességi idejének kezdete és vége, továbbá a vásárlásának időpontja; a képernyőkép alján egy mozgó, színes jármű, továbbá az éppen aktuális időpont. Az ellenőröknek az első képernyőképet kell nézniük: zöld-e a háttér, mozog-e a grafikus jármű, a saját igazolványhoz tartozik-e a bérlet.
Tovább...Lehet nem tudtad, de a QR kódot először 1994-ben fejlesztette ki a Toyota egyik leányvállalata. Azóta volt, hogy temették (többek között az NFC megjelenése miatt), aztán megint felkapták 2012 tájékán. Keleten sokat használják, itthon valahogy sosem jött igazán divatba… Nézzük meg, hogyan alkalmazzák!
Tovább...